Albino – piękny koń białej maści

Nie są to typowe białą maścią gatunki koni, ale ich cechą charakterystyczną okazuje się niewystępowanie żadnego pigmentu skórnego. Co to daje? Otóż mają one przez to bardzo jasne ciało, a także niekiedy wręcz białą grzywę.
Nietypowy wygląd
Biorąc pod uwagę brak wspomnianej we wstępie pigmentacji, konie Albino, już samym swym nazewnictwem, nawiązują do albinizmu. Cechuje je niekiedy także lekko żółte zabarwienie na grzywie. Co ciekawe, mają one jednakże pigment w tęczówce oka. Tym samym, oczy tego gatunku są w odcieniu niebieskawym. Albino nie stanowią jednakże klasycznych albinosów.
Jak powstał ten gatunek?
Rasa Albino zrodziła się w oparciu o inną popularną niegdyś rasę jaką był westernowy gatunek Old King. To właśnie ogiery tego rodzaju uznaje się za poprzedników omawianych Albino. Rasa https://www.witaminyswanson.pl/pl/p/Puritans-Pride-Witamina-C-1000-mg-Przedluzone-Uwalnianie-60-tab/1088 tu omawiana niewątpliwie nawiązuje też do rodowodów koni arabskich, a także wykazuje silny związek z końmi rasy Morgan. Pierwsze zwierzęta z tej odmiany pochodzą z lat czterdziestych minionego stulecia i w przeważającej ilości wiążą się ze Stanami Zjednoczonymi.
Nadrzędne walory estetyczne
Charakterystyczną cechą wyróżniającą te odmiany jest ich westernowa postura. Mają one średnie pod względem wielkości głowy, a ich oczy są jasnoniebieskie, czasem delikatnie brązowe, ale raczej nigdy nie spotyka się Albino oczami ciemnobrązowymi. Ich kopyta są jednak mało wytrzymałe, raczej bardziej słabe, zaś tułów okazuje się zwięzły a łopatki strome. Mają jasny pysk, dobrze rozbudowaną, umięśnioną szyję. Od urodzenia są białe, ewentualnie jasnożółte, a nieco zabarwiona na różowo jest ich sierść i ogon.