Koński masaż

Jeżeli prowadzona jest profesjonalna rehabilitacja weterynaryjna, bardzo często za podstawowy jej element uznaje się odpowiednio wykonywany masaż. Na czym się on opiera? O tym dowiesz się bezpośrednio z niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Regularnie robiony masaż koński

Przy systematycznym masowaniu, do czego stosuje się silne uciskanie palcami, istnieje sposobność poprawienia w znaczący sposób krążenia. Co więcej, jest to tak samo jak w przypadku tradycyjnego masażu u człowieka – możliwość zlikwidowania bólu oraz nadmiernego zesztywnienia mięśniowego. Leczenie zwierząt tego gatunku z użyciem fachowej terapii masaży jak najbardziej przynosi zaskakujące rezultaty.

Coraz większe zainteresowanie

Biorąc pod uwagę to, w jakim kierunku aktualnie rozwija się medycyna weterynaryjna, możemy mówić Peleryna nadruki o coraz to większym zainteresowaniu owymi technikami przez specjalistów. W skład klasycznego, manualnego masażu wchodzi między innymi pocieranie, rolowanie skóry, głaskanie i ugniatanie. Warto wspomnieć, że zawsze początkowe fazy masażu powinny być realizowane z zastosowaniem głaskania, podobnie ma wyglądać i zakończenie masażu.

W odpowiedni sposób

Właściwie realizowany masaż przebiega zgodnie z profesjonalnie opracowaną techniką, jaka zakłada ułożenie dłoni nad tkanką, która aktualnie ma być rozmasowywana, a co za tym idzie przesuwamy ręce poprzez wykonywanie dynamicznych, płynnych, ale jednocześnie dość powolnych ruchów. Co to daje? Ma umożliwić wywarcie ucisku. Ruchy te są natomiast dość krótkie i mają być równolegle prowadzone względem włókien międzymięśniowych.