Konie Luzytańskie – skąd wzięła się ta rasa?

Naprawdę przepięknie prezentujące się, zarówno w galopie, jak i po prostu stojąc w boksie stadniny czy na hipodromie są gatunki Luzytańskie. Nie znasz takiej rasy konia? Zajrzyj w dalsze akapity, gdzie w pigułce przedstawimy nadrzędne cechy tej odmiany.
Nieco historii
Musisz wiedzieć, że rasa koni Luzytańskich nawiązuje w bardzo dużym stopniu do rasy andaluzyjskiej. Wynika to z faktu, iż oba te Integracja sensoryczna Warszawa rody wywodzą się z rodu kuca Sorraia. Obecnie tenże poprzednik omawianych koni występuje na obszarze Portugalii. To, że w ogóle ta kategoria opisywanych zwierząt się pojawiła w dużym stopniu połączone jest z atakiem ze strony Maurów, do jakiego doszło już w 710 roku na terenie Hiszpanii. Wtedy to zaczęły dominować inne, dotychczas niespotykane na tym gruncie, rasy – berberyjskie czy Dystrybutor chemii gospodarczej też Afryki Północnej. Konie Luzytańskie posiadają swoją jedną charakterystyczną odmianę, która okazuje się Alter real. Jeżeli natomiast chodzi o ekskluzywną linię, to warto wyszczególnić tu arystokratyczną rodzinę koni Luzytańskich- Veiga.
Jak są zbudowane?
Omawiany rodzaj koni cechuje garbonosy profil. Mają one długie kończyny, a ich szyja jest szlachetna, niemal jak szyja łabędzia. Często mają dobrze, mocno zbudowane łopatki, z kolei ich korpus jest bardzo silny, wytrzymały. Przybierają wysokość wynoszącą z reguły między 150 a 160 centymetrów. Występują we wszystkich klasycznych umaszczeniach. Dominujące, jeśli zaś chodzi o maść są siwa, bułana oraz gniada. Warto wiedzieć, że ten rodzaj koni jest idealny do parad, podobnie jak i do profesjonalnego skakania na nich, a nawet walk byków!

Zobacz stronę autora: Peleryna nadruki